Proč investovat? Peníze umí vydělávat lépe než vy!

Proč investovat? Peníze umí vydělávat lépe než vy!

Máte dobrou práci, úspěšně podnikáte, prodali jste nemovitost nebo jste zdědili peníze po rodičích? Pak nejspíš řešíte otázku, jak naložit s volnými finančními prostředky. Asi nejvýhodnější variantou je investování. Podívejte se, jak nechat peníze vydělávat za vás.

Za předpokladu, že patříte mezi rozumné investory, pravděpodobně raději oželíte okamžitou útratu peněz ve prospěch výrazně vyššího zhodnocení investice v budoucnu. Jinými slovy, když úspory investujete, prakticky změníte peníze ve své zaměstnance. Investované peníze pro vás v čase totiž dělají další peníze. Rozběhne se tak nekonečný koloběh složeného úročení, o kterém Albert Einstein prohlásil, že se jedná o největší sílu, se kterou se kdy setkal.

Abyste si dovedli lépe představit, jak složené úročení funguje v praxi, připravili jsme pro vás reprezentativní příklad. Na tom vám ukážeme, jak vše funguje.

Příklad: Pokud byste investovali 5 000 Kč měsíčně po dobu 30 let do široce diverzifikovaného akciového portfolia, reprezentovaného největšími společnostmi z USA, západní a střední Evropy a Pacifiku, jejichž historická návratnost je za posledních 20 let přes 8 % p.a., dosáhli byste zhodnocení ve výši 7 042 753 Kč.

Zobrazení vývoje ve vybraných měsících

Investovaných 1 800 000 Kč vydělalo dalších 5 242 753 Kč. Z celkové výsledné sumy 7 042 753 Kč tedy 75 % vydělaly peníze, nikoliv práce. Peníze investované do akciového trhu vydělaly 4x více než vložené finanční prostředky, které jste získali prací.

Všimněte si, že od konce 9. roku vydělá investice na úrocích více, než kolik do ní sami ročně vložíte (776 344 Kč x 8 % = 62 108 Kč).

Vytrvalost je základ úspěšného investování

Na uvedeném příkladu můžete vidět, jak silné je složené úročení, které na začátku působí zdánlivě bezvýznamně, ale pokud budete vytrvalí a trpěliví, dopracujete se k výrazně vyšším částkám. Než se dostanete k prvnímu milionu korun, bude to trvat 11 let, což v našem příkladu představuje 1/3 času na to, abyste dosáhli jedné sedminy požadovaného majetku.

Druhý milion už přijde rychleji, a to za 6 let, třetí milion budete mít za další 4 roky atd. Z příkladu tedy vyplývá, že každým milionem dosáhnete dalšího milionu mnohem rychleji. Čím dříve tedy začnete investovat, tím dříve si odbudete roky, kdy investice nevydělává skoro nic a pomalu se blížíte k letům, kdy složené úročení nabírá nejvíce na síle a peníze pro vás vydělávají další velmi zajímavé peníze.

Chcete začít investovat, ale sami si na to netroufáte? To není žádný problém. Obraťte se na nás a my vám díky bohatým zkušenostem z investičních trhů pomůžeme úspěšně vstoupit do investičního světa.

left

Potřebujete poradit?Zavoláme Vám zpět.

right
Kdy chcete zavolat
Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.